Lampskulpturens höjd inklusive medföljande ljuskälla: 62 cm. Höjd utan ljuskälla: 41 cm. Fotens diameter: 15,5 cm. Vit slät E27-lamphållare. Vit sladd med strömbrytare.
CE-märkt.
Alla Retrofruns lampskulpturer är unika och tillverkas endast i ett exemplar. De är signerade och numrerade. Ljuskälla ingår ej.